Příslušenství

Příslušenství

K domácím vodárnám nabízejí dobří výrobci a prodejci také řadu doplňků, či spíše náhradních dílů. Jedná se především o armatury jako jsou těsnění, sací hadice, hadicové spojky, přípojky dvojniply nebo například sací koše.

Všechny tyto a mnoho dalších, jsou většinou vyráběny z kvalitní mosazi nebo nerezové oceli. Veškeré spojové materiály jsou zaopatřeny kvalitním gumovým těsněním, aby se zabránilo nežádoucím únikům vody a případným následným problémům.

U o něco levnějších variant náhradních dílů a příslušenství můžete narazit na výrobky z plastu, které jsou sice cenově nižší, ale jejich délka životnosti je zaručeně podstatně nižší než u kovových armatur. Měli bychom si tedy rozmyslet, kde se šetřit opravdu vyplatí, a kde to znamená jenom oddálení mnohem vyšším investic.

Jako příslušenství sem můžeme také zařadit různá síta, filtry, teflonové pásky vhodné k utěsnění nebo například kulové kohouty. Každý náhradní díl má danou určitou velikost, podle níž snadno dokoupíte totožnou náhradní součástku bez zbytečného tipování a hledání.

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace o domácích vodárnách, jejich typech, fungování, využití a náhradních dílech. U nás nejběžnější je domácí vodárna s tlakovou nádrží, nebo-li takzvanou expanzkou. Dalším typem je domácí vodárna s ponorným čerpadlem. Poměrně novinkou je vodní automat, buď to kompaktní, nebo s ponorným čerpadlem. Představíme vám také základní armatury, bez kterých se domácí vodárna neobejde.